Najświeższe nowinki ze świata komputerowej elektroniki
Blog > Komentarze do wpisu

Upodobnij swój system do czystego Androida!

Android ewoluował. Z biegiem lat z brzydkiego kaczątka stał się pięknym łabędziem. Interfejs Holo zaprezentowany wraz z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich zyskał wielu zwolenników, dla których interfejs stworzony przez Google stał się jedynym, którego używają.

Niestety, ale nie wśród producentów urządzeń z Androidem, których nakładki zaczęły wyglądem znacząco odbiegać od tego, co zaproponowało im Google. Dlatego jedyne możliwości używania czystego, niemodyfikowanego przez producentów Androida to kupno jednego z urządzeń z serii Nexus lub Google Edition (na naszym rynku niedostępnych) lub instalacja nieoficjalnych ROM-ów.

Źródło: Komórkomania.pl

Co jednak z użytkownikami smartfonów z nakładkami, dla których wygląd znany z czystego Androida stanowi wyłącznie obiekt westchnień? Gdzie piękno motywu Holo zagrzebano pod stertą paskudnych ikonek i niepotrzebnych programów producenta? Nic straconego! Dzięki temu poradnikowi dowiedzie się, jak upodobnić Wasze telefony do tych, które  pracują pod kontrolą czystego Androida - wystarczy zainstalować jedynie kilka programów! Niekoniecznie musicie posiadać Nexusy, aby Wasze smartfony zaczęły przypominać najnowszą odsłonę Androida.

Dzięki temu zachowacie pełną funkcjonalność Waszego urządzenia, a także wszelkiej maści dodatki, w które wyposażył go producent Waszego smartfona.

Należy jedynie pamiętać, że większość opisanych programów wymaga co najmniej Androida w wersji 4.0, dlatego użytkownicy Androida 2.3 Gingerbread i starszych niestety będą musieli obejść się smakiem.

Launcher

Najważniejszym programem, który upodobni nasz smartfon do czystego Androida jest launcher. W tym wypadku możemy zdecydować się na zainstalowanie launchera pochodzacego prosto z serii Nexus (Google Now Launcher)  lub jednego z zewnętrznych launcherów imitujących wygląd czystego Androida. Ja skłaniam się ku temu drugiemu rozwiązaniu. Najbardziej do gustu przypadł mi launcher Nova, który w perfekcyjny sposób oddaje wygląd czystego Androida, a do tego pokonuje ten z od Google'a funkcjonalnością - ogromne możliwości dostosowania poszczególnych elementów interfejsu, obsługa gestów oraz wiele przeróżnych opcji potrafi uzależnić.

Do tego wygląda ładniej niż to, co zaproponowało nam Google. Mniejsze ikony oraz większe odstępy w siatce w ikonami wyglądają po prostu lepiej. Na zdjęciach różnica jest niemal niewidoczna, ale "na żywo" bardzo widoczna.

Google Now Launcher (po lewej) i Nova Launcher (po prawej)

Google Now Launcher (po lewej) i Nova Launcher (po prawej)

Oba launchery pobierzecie z poniższych linków:

Google Now Launcher

Nova Launcher

 Tapety

Tapety z Nexusa 5 znajdziecie w jednym z wpisów Roberta, z którym zachęcam się Wam zapoznać.

Programy Google'a w sklepie Play

Najważniejsze mamy już za sobą. Jeśli chodzi o pozostałe programy, to większość z nich możecie pobrać ze sklepu Play. Google już od dłuższego czasu pozwala pobierać każdemu niektóre ze swoich aplikacji, które domyślnie stosuje w czystym Androidzie.

Wśród nich możemy wyróżnić: przeglądarkę Chrome, klienta poczty GMail, pakiet biurowy QuickOffice, odtwarzacz muzyki Google Play Music, kalendarz, notatnik Keep, mapy Google Maps, klawiaturę, YouTube oraz komunikator Hangouts.

Programy Google'a niedostępne w sklepie Play

Są jednak programy, które spotkamy wyłącznie na pokładzie urządzeń z serii Nexus, ale już nie w sklepie Play.

Aby je pobrać, skorzystajcie z poniższych linków:

 • Dialer - pobierz, pobierz
 • Klient poczty (innej niż GMail) - pobierz
 • Aplikacja aparatu wraz z galerią - pobierz
 • Zegar, budzik, timer oraz stoper - pobierz
 • Aplikacja wiadomości SMS/MMS - pobierz

 

Jak więc widzimy, uzyskanie wyglądu podobnego do czystego Androida na dowolnym smartfonie z tym systemem nie jest takie trudne i nie wymaga wgrywania innego oprogramowania i utraty gwarancji. Oczywiście nie wszystko uda się zmienić, ale opisałem Wam na tyle, na ile jest to tylko możliwe.

niedziela, 23 lutego 2014, blasskriss

Polecane wpisy

 • Samsung Galaxy Nexus i9250 - test (recenzja)

  W momencie swojej rynkowej premiery Samsung Galaxy Nexus wywołał ogromne zainteresowanie, głównie ze względu na duży, 4,65-calowy ekran, brak jakichkolwiek przy

 • NaviExpert - test nawigacji GPS

  NaviExpert to pierwsza polska nawigacja GPS na platformy mobilne. Czy warto jej zaufać? Zapraszam do testu! NaviExpert jest systemem nawigacji GPS przeznaczony

 • Sony Xperia S - test (recenzja)

  Sony Ericsson to już historia. Japońskie Sony wykupiło udziały Ericssona we wspólnie utworzonej spółce i od tej pory samodzielnie tworzy swoje smartfony. Xperia

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: