Najświeższe nowinki ze świata komputerowej elektroniki
Kategorie: Wszystkie | Recenzje
RSS
poniedziałek, 19 lipca 2010

firefox

Fundacja Mozilla zajmująca się powstawaniem jednej z najpopularniejszych przeglądarek na świecie - Firefoxa postanowiła zwiększyć nagrodę pieniężną za wykrycie luki we własnym oprogramowaniu z 500 do 3000 dolarów.

Ma to za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo ognistego liska, by móc zdobywać nowych użytkowników, dla których ten aspekt działania przeglądarki jest priorytetowy.

W ten sposób Mozilla chce zniwelować sytuacje, gdy luki w przeglądarce są sprzedawane cyberprzestępcom.

16:20, blasskriss
Link Dodaj komentarz »

lg

R590 3D - tak brzmi nazwa pierwszego notebooka LG mogącego wyświetlać obraz w 3D.

Sprzęt został wyposażony w procesor Intel Core i7, kartę graficzną NVIDIA GF GT335M z 1 GB RAM i napęd Blu-ray combo. Przekątna ekranu wynosi 15,6'', zaś dołączony sytem to Windows 7.

Notebook będzie sprzedawany razem z okularami 3D. W pierwszej kolejności trafi o do Korei Południowej, by móc w sierpniu zawojowac rynki europejskie.

Cena ma oscylować w granicy 1300$.

16:13, blasskriss
Link Dodaj komentarz »

monitor

Moniotry 3D zyskują coraz większą popularność. Jednym z przedstawicieli nowego nurtu w elektronice użytkowej jest Asus, który zapowiedział nowy moniotr prezentujący obraz w trójwymiarze.

Monitor został wyposażony w 120 Hz ekran zgodny z technologią 3D Vision autorstwa NVIDII. Posida on matrycę o wielkości 23'' i wyświetla obraz w rozdzielczości FULL HD (1920x1080 pikseli) o czasie reakcji 2 ms. DVI i HDMI to interfejsy, za pomocą któych może komunikować się z komputerem.

W pudełku znajdziemy parę okularów. Ceny jak dotąd nie podano.

16:08, blasskriss
Link Dodaj komentarz »

asss

Asus zaprezentował nowego notebooka. Sprzęt wyposażony jest w 12 calową matrycę o rozdzielczości 1366x768 pikseli podświetlaną diodami LED, procesor Intel Core i3-330UM o taktowaniu 1,2 GHz, 2 GB pamięci RAM, 320 GB dysk, WiFi w standardzie n, kamerkę VGA i zintegrowaną karte graficzną Intela: GMA X4500MHD.

asss

Notebook posiada zainstalowany sytem Windows 7 w edycji Home Premium w wersji 64-bitowej.

Cena ma wynieść około 600$, zaś premierę zapowiedziano na początek sierpnia.

16:01, blasskriss
Link Dodaj komentarz »

AMD

ATI przygotowuje na koniec bieżącego roku nową serię kart graficznych - HD 6000. Nowe chipy nie będą jednak charakteryzować się nową architekturą, lecz będą to jedynie podkręcone karty grafiki z dotychczasowym GPU z serii 5000.

Nowe układy będą produkowane w 40 nm procesie produkcyjnym i wejdą do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku.

15:48, blasskriss
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 lipca 2010

W kwietniu organizacja Blu-ray Association ogłosiła wprowadzenie specyfikacji płyt Blu-ray mieszczących aż 100 GB danych.

Pierwszym producentem oferującym nowe nośniki jest Sharp. Będą one dostępne w sprzedaży za 3 tygodnie. Niesety, będą one początkowo oferowane tylko na terenie Japonii z cenie około 150 zł.

By móc korzystać z nowych nośników, należy zakupić nowy napęd Blu-ray zgodny z nośnikami o pojemności 100 GB. Dotychczas oferowane na rynku urządzenie nie są zgodne z nowym standardem.

20:47, blasskriss
Link Dodaj komentarz »


Dwa dni temu Apple zorganizowało konferencję, na której zostały skomentowane problemy trapiące najnowsze dziecko koncernu - iPhone'a 4.

Szef przedsiębiorstwa - Steve Jobs potwierdził problemy z zasięgiem dotyczące nowego smartphona i stwierdził, że sprzęt nie jest doskonały. Przyznał również, że problemy z zasięgiem dotyczą także pozostałych firm na rynku telekomunikacyjnych takich jak HTC czy RIM.

Zapewnił także, że wszyscy niezadowoleni użytkownicy nowego iPhone'a po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie firmy otrzyają darmowe bumpery, dzięki temu iPhone nie będzie już miał problemów ze zrywaniem połączeń i spadkiem zasięgu podczas dotykaniu styku anten. sobom, które już zakupiły bumpery, obiecano całkowity zwrot kosztów.

Jeżeli rozwiązanie nie będzie w pełni odpowiadało użytkownikom, mogą oni uzyskać zwrot pieniędzy.

 

20:25, blasskriss
Link Dodaj komentarz »
1 ... 21